Българското правителство е готово да окаже подкрепа и съдействие на наши сънародници в Близкия изток след поредното напрежение и атаки между Иран и Израел, това обяви външният министър. Георг Георгиев обяви и 24-часова линия за сигнали и информация.
"В Министерство на външните работи вече функционира 24-часова телефонна линия, на която нашите сънародници могат да намерят информация, но също така да подадат и сигнал за ситуация, в която се намират. Българското правителство остава напълно посветено на това да помогне, да окаже адекватно съдействие и подкрепа, тогава, когато тя е необходима или бъде потърсена", обясни министърът на външните работи Георг Георгиев.
Иран с ответен удар срещу Израел, според Тръмп сделката с Техеран ще бъде сключена до часове
Тръмп: Сделка с Иран ще бъде подписана утре и Ормузкият проток ще бъде отворен
Иран също потвърди незабавното и трайно прекратяване на военните действия със САЩ
МВР удари "Калашниците": КПП-та в Ботунец, обиски и арести в цяла София (ОБЗОР)
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)