от Димитър Русев
18:24, 19.06.2021
Чете се за: 02:27 мин.
живо евро 2020 португалия германия

Германия победи Португалия с 4:2 в мач от група F на Евро 2020. Срещата се проведе на „Алианц Арена“ в Мюнхен.

Португалците започнаха силно с гол на Роналдо, но Бундестима събра сили и направи обрат още преди края на първото полувреме за 2:1. До края на двубоя паднаха още 3 попадения.

Мачът започна с отменен гол за Германия. Госенс намери вратата на португалците по диагонала, но попадението бе отменено заради игра с ръка на Томас Мюлер при изграждането на атаката.

Кристиано Роналдо промени резултата едва в 15 минута. Той реализира гол на празна врата след подаване на Диого Жота.

Германия изравни резултата в 34-ата минута. Госенс би по диагонала, но този път топката бе насочена към Хаверц, който отбеляза с майсторско движение.

Последва обрат за Германия в след автогол на Рафаел Герейро. Така резултатът стана 2:1. Голът бе реализиран в 39-ата минута.

Пет минути след началото на второто полувреме падна трети гол за Германия. Кай Хаверц вкара на празна врата след пас на Госенс.

Баварците поведоха с 4:1 в 60-ата минута. Робин Госенс отбеляза с глава след центриране отдясно на Джошуа Кимих.

Диего Жота успя да реализира втори гол за Португали в 67-ама минута.

Имаше още добри възможности за попадения, които обаче не бяха реализирани.

Мачът завърши 4:2 за Германия след едно невероятно шоу, което двата отбора ни предоставиха.

Франция са на първо място в групата с 4 точки след изненадващото равенство 1:1 с Унгария по-рано днес, докато Португалия и Германия имат по три точки. Унгария е на последно място с 1 точка и ще се изправи срещу Германия в последния кръг. Другата среща в Групата на смъртта ще бъде зрелищният двубой между Франция и Португалия, който всички футболни фенове очакват с нетърпение.