Първата ракета на България приключи участието си на турнира в Мексико.
Григор Димитров приключи участие на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис АТР 500 на твърди кортове в Акапулко (Мексико) с награден фонд 2.46 милиона долара.
Българинът и Флавио Коболи (Италия) се отказаха от двубоя срещу Рафаел Ходар (Испания) и Родриго Пачеко Мендес (Мексико).
Димитров отпадна в първия кръг на сингъл, след като загуби с 3:6, 3:6 от №62 в световната ранглиста Терънс Атман (Франция).
Калоян Шиков и Александра Рангелова станаха шампиони на сингъл на турнир от World Tennis в Добрич
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°