Тази седмица Димитров се завръща на Мастърс 1000 турнира в Монреал.

Чете се за: 02:30 мин.
Григор Димитров Уимбълдън
Снимка: X / Wimbledon

Григор Димитров запази десетата си позиция в ранглистата на АТР. Най-добрият български тенисист e с актив от 3600 точки.

Тази седмица Григор Димитров се завръща на Мастърс 1000 турнира в Монреал, Канада. Там Димитров е седми в схемата и почива в първия кръг, а във втория очаква победителя от мач между квалификанти.

33-годишният българин ще играе и на двойки, където ще си партнира с Джейми Мъри.

Втората ракета на страната при мъжете Адриан Андреев губи 17 позиции и заема 253-о място. Димитър Кузманов се изкачи с три места в класацията и вече е под номер 297.

В топ 10 има само една промяна. Хуберт Хуркач и Алекс де Минор размениха местата си и полякът вече е шести, а австралиецът де Минор е седми.

Номер 1 с 9570 точки продължава да бъде италианецът Яник Синер, следван от новия олимпийския шампион Новак Джокович (Сърбия) с 8460 точки. Трети е двукратният шампион от Уимбълдън и олимпийски вицешампион в Париж Карлос Алкарас (Испания) с 8130 точки.

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова падна с две места в ранглистата на WTA.
Томова, която на 29 юли записа ново рекордно класиране в кариерата си с 46-а позиция, вече е 48-а в класацията.

Българката, която през миналата седмица достигна до втория кръг на Олимпийските игри в Париж, има актив от 1200 точки. Тази седмица тя ще участва на силния турнир от категория WTA 1000 в Торонто, където на старта ще срещне тенисистка от квалификациите.

Лия Каратанчева е с рекордно класиране на двойки тази седмица, след като се нарежда 248-а с 329 точки.

Лидерка в класацията продължава да бъде полякинята Ига Швьонтек с 11005 точки, пред Коко Гоф (САЩ) със 7703 точки и Арина Сабаленка (Беларус) със 7256 точки.

Германия спечели смесената щафета в триатлона на Игрите в Париж
Разрешиха на полска състезателка по кану-каяк да участва на Игрите в Париж, въпреки положителна допинг проба