Григор Димитров с чист успех на старта на "Ролан Гарос"

Поставеният под №10 в схемата българин победи с 6:4, 6:3, 6:4 №88 в световната ранглиста Александър Ковачевич (САЩ). Срещата продължи час и 58 минути.

Станко Димов
от Станко Димов
16:38, 26.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
григор димитров откри сезона клей чист успех

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира убедително за втория кръг на Откритото първенство на Франция – „Ролан Гарос“, втори турнир от Големия шлем за сезона.

Във втория кръг Димитров ще играе срещу №41 в света Фабиан Марожан от Унгария или №135 Михаил Кукушкин от Казахстан.

Димитров допусна първия пробив в мача срещу Ковачевич за 3:4, но със серия от три поредни гейма спечели първия сет с 6:4. Българинът, бивш №3 в света, поведе с 3:0 във втората част и спечели с 6:3. В третия сет Димитров поведе с 4:2, но допусна изравняване при 4:4. Григор обаче взе следващите два гейма и се класира за втория кръг на "Ролан Гарос".

Григор Димитров приключи срещата с 35 печеливши удара (8 аса) и 28 непредизвикани грешки. При Ковачевич балансът е отрицателен – 27:37.

Българинът участва за 14-а поредна година в основната схема, като на два пъти достига до четвърти кръг - през 2020 година и през миналия сезон.

Представителката ни при дамите - Виктория Томова, ще започне участието си в турнира в понеделник или вторник.