Григор Димитров направи обрат и продължава във втория кръг на тенис турнира в Пекин

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:57, 29.09.2023
Чете се за: 01:32 мин.
григор димитров виктория томова стартират похода open 2023 вторник вечерта

Григор Димитров записа победа на старта на турнира сериите АТР 500 в Пекин с награден фонд 3,8 милиона долара. 19-ият в света българин се наложи над Макензи Макдоналд с 2:1 сета за два часа игра.

Топ ракетата ни загуби първия сет с 2:6 и изоставаше с 1:5 във втория, но направи впечатляващ обрат до 7:6(4). Гришо направи пробив за 1:0 в началото на третата част, а съперникът му взе медицински таймаут за около 15-минути. След това Димитров не даде шансове на американеца и затвори мача с 6:1.

Двамата играха един срещу друг за четвърти път, като Димитров вече води с 3:1 успеха.

Във втория кръг първата ни ракета ще играе с Холгер Руне. Четвъртият в класацията на АТП Руне надигра с 6:4, 6:4 Феликс Оже-Алиасим от Канада.

Двамата са се срещали веднъж досега, като това се случи на "Уимбълдън" по-рано през този сезон, когато 20-годишният датчанин спечели с 3:6, 7:6(6), 7:6(4), 6:3.

186 000 мигранти са пристигнали по море в Европа
Белослава Кръстева запази второто място на световното по шахмат за жени до 20 години