Хорхе Мартин спечели спринта във Валенсия и остави жива интригата за титлата в Moto GP

хорхе мартин спечели спринта валенсия остави жива интригата титлата moto
18:22, 25.11.2023

Испанецът Хорхе Мартин от отбора на Прамак запази живи шансовете си да спечели световната титла по мотоциклетизъм в клас MotoGP, след като спечели спринта преди Гран При на Валенсия.

За Мартин това бе девета спринтова победа през годината, докато настоящия световен първенец и лидер в генералното подреждане Франческо Баная днес остана на 5-а позиция.

Така, преди основното състезание в неделя преднината на италианеца беше намалена на 14 точки, което означава, че той се нуждае от минимум 5-о място в утрешния ден на пистата "Рикардо Тормо", за да защити успешно своята титла.

Иначе след Хорхе Мартин в днешния спринт се наредиха Брад Биндър от КТМ и Марк Маркес, който кара за последен уикенд като пилот на Хонда, след като прекара в отбора 11 поредни сезона и спечели шест поредни титли.

Последният старт за сезона в MotoGP на пистата край Валенсия е в неделя (26 ноември) от 16:00 часа българско време.

Леверкузен отново оглави класирането в Бундеслигата след класика срещу Вердер Бремен