Необходим е общ документ от страна на ЕС и НАТО за членството на Украйна в Алианса, тъй като форматът на декларацията на този етап е неясен. Това заяви в Свиленград вицепрезидентът Илияна Йотова. Относно появилото се днес предложение на "Демократична България" да се изпратят оръжия на Украйна, тя заяви, че ще изчака официалното предложение на парламентарната група след сформиране на парламента.
"Притеснява ме начинът, по който се иска да се присъедини България и подписа на президента. Освен това, един въпрос, който мен лично ме притеснява, че се иска подписа на българския президент, в ситуация, в която страната е няколко дни след избори, в една парламентарна република с липсващо Народно събрание. Ще изчакаме няколко дни и може тогава България да излезе със свое предложение", заяви Илияна Йотова - вицепрезидент на Република България.
"Тази декларация е на държавните глави, на държавите, които са я подкрепили. Не е необходимо президента, да се гласува негова декларация с министъра на отбраната. С политически декларации не се отхвърля или приема кандидатура", Димитър Стоянов - служебен министър на отбраната.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Ивайло Вълчев, ИТН: Бюджетът ще покаже кой наистина подкрепя стабилността в управлението
Пенсионните фондове не са пирамида, а гаранция за лична сигурност, посочват в позиция от БАДДПО
Над 70 000 къса цигари без бандерол бяха открити при акция в Доброславци