Извънредно заседание на кабинета "Денков". Причината - вземане на важни решения, които да осигурят плавен преход към работата на служебния кабинет. Това обяви премиерът в оставка Николай Денков преди правителственото заседание.
Едва час и половина продължи днешното извънредно правителствено заседание, чиято амбициозна задача беше повишаване доходите в сферата на образованието и културата и стартиране на програми за репродуктивно здраве. Това обяви премиерът в оставка Николай Денков.
Тази седмица правителството ще заседава два пъти. Необичайният график се дължи на недовършени задачи пред кабинета "Денков", обяви премиерът в оставка Николай Денков:
"Като поехме ангажимент да свършим максимален брой задачи и да осигурим плавен преход към работата на служебното правителство."
Правителството одобри 72 млн. лева допълнително към бюджетите на просветното министерство, министерството на културата и за общините за увеличаване на възнагражденията на дейности за музеите, галериите, библиотеките и читалищата. Кабинетът отпуска други 32 млн. лева на БДЖ за купуване на 76 модернизирани вагона от "Дойче бан".
И още 15 млн. лева на здравното министерство за скрининг на заболявания, свързани с детското здраве и репродуктивното здраве на жените.
Николай Денков - министър-председател в оставка: "Това е мярка, която има пряко отношение към решаване на демографската криза в страната."
Правителството прие реда за въвеждане в експлоатация на автоматизираната система за издаване на така наречената "синя карта", която дава възможност на чужденци от трети страна да работят у нас.