С резултата си Братанов покри и “Б” норматив за Олимпийските игри в Париж.

калоян братанов нов национален рекорд свободен стил
19:09, 14.04.2024
Чете се за: 00:42 мин.

Калоян Братанов постави нов национален рекорд на състезание в Съединените щати, което бе и квалификационен турнир за Летните олимпийски игри в Париж през лятото.

В надпреварата на 50 м свободен стил при мъжете националът ни финишира за 22.04 сек, което е и най-добро постижение за страната ни в тази дисциплина. Досегашното върхово постижение за България също беше негово притежание - 22.24 сек.

С представянето си в САЩ Братанов покри и “Б” норматив за Олимпийските игри в Париж. “А” нормативът за най-големия спортен форум в спринта на свободния стил е 21.96 сек.

Викторио Илиев спечели златен медал на европейското по бокс за младежи и девойки в Пореч
Равносметка след атаката: Израел решава как да отвърне на удара