Калоян Левтеров не успя да се класира за полуфиналите на 100 м гръб на световното първенство по плуване

Плувецът премина дистанцията за 55.44 секунди

08:56, 12.02.2024
Чете се за: 00:55 мин.
калоян левтеров плува финала 200 метра гръб рим

Калоян Левтеров не успя да се класира за полуфиналите в сериите на 100 м гръб на световното първенство по плуване в Доха.

Българинът изплува дистанцията за 55.44 секунди и финишира 26-и. Плувецът се доближи и до националния си рекорд, който е 54.96 секунди.

В сутрешната сесия Габриела Георгиева се класира на полуфиналите в дисциплината 100 м гръб. Предстои и участието на Йордан Янчев в четвъртата серия на 200 метра свободен стил.

Плуванията на всички наши състезатели може да проследите НА ЖИВО по БНТ 3 и онлайн на bntsport.bg!