Късен гол на Суарес доближи Атлетико с още една крачка към титлата

10:30, 04.01.2021
Чете се за: 00:34 мин.
Европейски футбол
късен гол суарес доближи атлетико една крачка титлата

Отборът на Атлетико (Мадрид) си върна лидерството в Ла Лига след труден успех с с 2:1 при гостуването на Алавес в мач от 17-ия кръг на първенството.

Истински герой за "рохибланкос" се превърна Луис Суарес, който отбеляза победното попадения за столичани в последната минута на срещата.

На "Естадио Мендисороса" Атлети поведоха в резултата малко преди почивката с гол на Маркос Йоренте, дошъл след асистенция на Суарес.

В 63-та минута задачата на домакините стана още по-сложна след директен червен картон на Виктор Лагуардиа, но въпреки това баските успяха да изравнят след автогол на Фелипе в 84-та минута.

Възпитаниците на Диего Симеоне не се отказаха да преследват победата и успяха да стигнат до нея с гол на Суарес в 90-та минута.

По този начин Атлетико записа четвърти пореден успех в шампионата след загубата си от Реал (Мадрид) в средата на декември, като отборът вече има 38 точки и води с две пред градския си съперник, който също така е изиграл два мача повече.

Алавес заема 13-та позиция в подреждането с актив от 18 точки.