Край бреговете на Созопол днес потапят стар риболовен кораб, който ще се превърне в подводна атракция. Акцията ще може да се гледа на живо.
Корабът "Чавдар" е бил риболовен от 1964 година, а днес ще потъне, за да създава живот в морето. Очаква се той да се превърне, освен в изкуствен риф за убежище на морски обитатели, но и в обект на научни изследвания и гмуркачески туризъм.
Очаква се корабът да бъде потопен около 9.30 ч., а на символичната церемония в морето да присъства и президентът Румен Радев. Преди повече от 15 години, отново край Созопол, е потопен корабът "Пионер" – нещо, което дава началото на дългогодишен проект за създаването на изкуствени хабитати за морските обитатели.
Вижте повече в прякото включване на Давид Сукнаров.
Случаят "Баба Алино": Правени ли са опити за узаконяване на строежа през процедура за нов Подробен устройствен план
Няма замърсяване на въздуха край Стара Загора след пожара, унищожил 50 тона пластмаси
20 заведения са проверени в Благоевград в рамките на операция срещу разпространение на наркотици