Мартин Чой със силно представяне на Европейския шампионат по мотоциклетизъм

мартин чой силно представяне европейския шампионат мотоциклетизъм
13:58, 23.05.2022
Чете се за: 02:35 мин.

С две втори места завърши Мартин Чой „ЕКО BMW МС 77 рейсинг тийм“ в третия и четвъртия кръг на BMU Европейския шампионат по мотоциклетизъм, който се проведе на пистата „ Навак“ в Сърбия.

Българинът кара все още невъзстановен от операцията на ръката, но въпреки това показа своята класа и професионализъм през уикенда финиширайки зад победителя Давид Божич от Словения в клас SuperBike1000cc.

Програмата за състезанията включваше 18 обиколки на пистата и в двата дни, като в неделя Мартин Чой беше много близо до крайния успех водейки конкуренцията две обиколки преди финала.

„Тежки стартове и много силно каране от всички пилоти в двата дни. Участвах със специална превръзка на оперираната ръка и затова не исках да рискувам, както обикновено съм свикнал на състезание. Особено в събота, когато Божич се откъсна още в началото и трябваше да карам по-внимателно, за да не направя някоя беля с ръката. В неделя подобрихме настройките на мотора и поведох още от старта. Някъде към 16-та обиколка имах преднина от над 3 секунди, но бях изпреварен от победителя, който кара ежедневно на тази писта и я познава отлично. Никога не се оправдавам, но наистина трябваше по-разумно да карам, защото на моменти имах и изтръпвания на оперираното място и чисто психологически това ме накара да върна малко газта. Въпреки това направих много бърза обиколка в рамките на 1.17.9 минути, което до момента не бях постигал на сръбската писта. Най-важното е, че всичко завърши благополучно и продължавам успоредно с рехабилитацията и физическите натоварвания. Всеки ден се чувствам по-добре и гледам с позитивизъм напред към следващите състезания“, заяви Мартин Чой.

Пилотът ни ще вземе участие този уикенд (28 и 29 май) на пистата в Долна Митрополия, Плевен, когато ще се проведат два кръга от календара на републиканския ни шампионат по мотоциклетизъм.

Треньорът на Филаделфия 76ърс: Има голяма възможност Ембийд да се върне преди края на сезона
15:50, 28.03.2024
Александър Везенков: Със сигурност първата година в НБА е сложна, опитвам се да остана позитивен
15:27, 28.03.2024
Чете се за: 03:32 мин.
Тиери Нювил поведе в Рали Сафари в Кения
15:04, 28.03.2024
Над 1000 бегачи ще участват в деветото издание на Маратон "Стара Загора 2024"
14:49, 28.03.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Тото Волф е набелязал четирима пилоти за мястото на Хамилтън в Мерцедес, Верстапен е сред тях
14:35, 28.03.2024
Оскар Сундквист пропуска остатъка от кампанията в НХЛ
14:23, 28.03.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Фернандо Каранга: Основната ми цел е да бъда шампион с ЦСКА и няма да се откажа, докато не стане
13:51, 28.03.2024
Чете се за: 04:32 мин.
Христо Стоичков: България страда вече много години
13:32, 28.03.2024
ОСК Левски отличи най-добрите си състезатели и треньори за 2023 г.
13:16, 28.03.2024
Чете се за: 02:20 мин.