ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Масови шествия по света за Деня на труда

Чете се за: 01:45 мин.
По света
Снимка: БГНЕС
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

По света - масови шествия и митинги по случай Деня на труда. Основните искания са за равенство в заплащането и по-добри условия на труд. Във Франция използваха повода за поредните протести срещу пенсионната реформа.

Повече от 35 души са задържани в Истанбул, след като демонстранти се опитаха да достигнат до затворения площад Таксим. Честванията на 1 май бяха разрешени в друг район, а властите определиха всички останали събирания като незаконни.

Стачка блокира транспорта в съседна Гърция, включително движението на фериботите. Над 10 000 души протестираха в Атина. В демонстрацията се включиха дори представители на френските синдикати.

"Трябва да се борим от Атина до Париж, защото проблемите ни са еднакви", заяви Матийо Бол-Реда, ватман и представител на синдикат.

В самата Франция бяха организирани над 300 мащабни митинга в цялата страна. Очаквано, в Париж се стигна до сблъсъци, полицията използва сълзотворен газ и шокови гранати срещу демонстранти. Денят на труда беше повод за поредни протести срещу пенсионната реформа.

Повече от 4000 души в Берлин се обявиха за по-високи заплати.

Мащабни демонстрации се проведоха и в много азиатски държави с искания за по-добри условия на труд.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?