Още от сутринта стотици вярващи се стекоха в Рилския манастир, за да се помолят пред иконите на Божията майка и Свети Иван Рилски за здраве.
Според вярванията днешният ден е денят, в който Божията майка напуска земния свят, за да се пренесе в небесното царство, а празникът се отбелязва с големи тържества освен в Рилския манастир и в другите два големи манастири в страната - в Бачковския и в Троянския. Навсякъде заради голямото струпване на хора са взети мерки с оглед коронавирусната пандемия да се спазва дистанция. Вътре във всички храмове хора съблюдават да няма много голямо струпване около иконите и свещниците.
Заради високия риск от пожари от Светата рилска обител призоваха вярващите след края на празничната литургия, когато повечето от тях ще се отправят на празнични обяди по поляните около манастира, да не палят огньове.
Репортер: Станислава Христова
Красимир Вълчев: Възможно е още училища да преминат на онлайн обучение заради грипна епидемия
20 000 лева гаранция за шофьора, убил полицай при катастрофа на Околовръстното в София
Красимир Вълчев: Възможно е още училища да преминат на онлайн обучение заради грипна епидемия
"Черен лед" по пътищата: Как да реагираме зад волана в такава ситуация?
20 000 лева гаранция за шофьора, убил полицай при катастрофа на Околовръстното в София