Ученици от Благоевград, Пазарджик и София с най-добри резултати
Ученици от Благоевград, Пазарджик и София заеха челните места в 15-ото национално състезание по немски език, организирано от издателство „Клет България“.
В надпреварата участваха близо 400 ученици от над 100 училища в страната – от първи до дванайсети клас. Състезанието се проведе на различни нива – от начинаещи до напреднали.
В първия кръг на състезанието се включиха над 3300 ученици, които премериха знанията си при условия, съобразени с международните изпитни стандарти. Най-добре представилите се от тях преминаха към финалния кръг, който се състоя в Ловеч. Най-висок общ резултат като град постигна Пазарджик, следван от Велико Търново и Смолян.
Отличените участници ще бъдат наградени за своите постижения на тържествена церемония в София.
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив