20-годишният Костадин Петров от Смолян е големият победител в 22-рото Национално гайдарско надсвирване на Илинденските поляни над родопското село Гела. След надсвирване с над 40 други майстори на каба гайдата той спечели новоучредената голяма награда "Дафо Трендафилов" на името на легендарния гайдаджия от Гела.

От сутринта Илинденските поляни започнаха да се изпълват с хора от страната и от чужбина, дошли, за да се докоснат до магията на фолклора.
Невена Борисова от София: "Да слушаме гайдите и защото това място ни зарежда. Идваме от десет години вече и така сега с децата."

Снимки: БГНЕС
Светлана Христова от Дулово: "Харесва ни това, че природата е уникална, че се създава един български дух с това надсвирване, че се чува страхотна родопска музика..."
Най-малкият участник в надсвирването беше само на 6 години. А майсторите показаха, че наистина владеят гайдата до съвършенство дори и извън сцената.

Алея на занаятите допълваше атмосферата на събора.
Антоанета Делчева, дърворезбар от с. Ябълково: "Тук сме, защото енергията на Родопите е уникална, самото изживяване е много уникално."

След надсвирването започнаха фолклорните концерти - на Ансамбъл "Родопа" и оркестър "101 каба гайди".
Спира движението на метрото по Линия 3 между "Орлов мост" и кв. "Хаджи Димитър"
Без лекар и аптека: Как се справят хората в малките населени места с липсата на здравеопазване?
Над 5000 софиянци и гости на столицата се включиха във велошествието „София кара Giro“
Срещу високите цени: "Прогресивна България" внася пакет от мерки в парламента
Спира движението на метрото по Линия 3 между "Орлов мост" и кв. "Хаджи Димитър"
Доц. Трифон Вълков: Хантавирусът няма потенциала да се превърне в нов COVID-19