Наставникът на Локомотив Авиа отличи представянето на възпитаниците си, въпреки загубата от Левски.
Старши треньорът на Локомотив Авия Найден Найденов заяви, че е доволен от отбора си въпреки загубата от Левски след тайбрек.
Пловдивчани поведоха с 2:0 гейма, но допуснаха обрат и загубиха първата среща от финалната серия в мъжкия волейболен елит на България.
"Никога не сме губили надежда. Започнахме съвсем нормално. В третия и четвъртия гейм не успяхме да се справим с това, което им казвах. Те изпълняваха къс сервис, с който не успяхме да се справим и да играем в центъра, където сме много силни. Доволен съм от момчетата, показаха характер, борихме се. Левски неслучайно са тук", каза наставникът след срещата.
Той се надява да може да използва основния си диагонал Тодор Вълчев във втория мач в Пловдив в четвъртък.
"Имаше доста контраатаки, които можеше да ги обработим по по-добър начин. Понякога не се ориентирахме добре. Нямам никакви претенции към блока. Ще видим за Тодор Вълчев, има някаква болка в коляното, решихме да не рискуваме с него. Ще мине основен преглед. Мисля, че той е голям характер и ще преодолее това", надява се Найденов.
България излиза срещу Чехия в търсене на първа победа в третата седмица на Лигата на нациите
Волейболните национали на България до 18 г. победиха Нидерландия на еврошампионата
Марчело Абонданца: Допуснахме прекалено много грешки и това ни костваше победата
Поредна трагедия на „Тракия“: Тир отново скъса мантинела и помете две коли в насрещното
Рекорден зрителски интерес към ФИФА световно първенство по футбол 2026 по БНТ