Никита Кучеров блесна с хеттрик при успех на Тампа Бей Лайтнинг

Руското крило отбеляза победното попадение в средата на последната част и наниза още две на празна мрежа.

Никита Кучеров, Тампа Бей Тайтнинг
10:13, 12.10.2024
Чете се за: 02:52 мин.

Никита Кучеров отбеляза хеттрик в последните девет минути и Тампа Бей Лайтнинг победи с 4:1 Каролина Хърикейнс в първи мач за двата отбора от новия сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Руското крило отбеляза победното попадение в средата на последната част и наниза още две на празна мрежа. Брейдън Пойнт вкара първия гол за Тампа Бей, в който Кучеров записа и асистенция. Първите две попадения на Лайтнинг паднаха при числено предимство, а Андрей Василевски отрази 20 шайби.

Джордан Стаал бе точен за отбора на Каролина, който поведе в резултата в първата четвъртина.

Марк Шайфели се разписа 38 секунди след началото на продължението и Конър Хелебюк спря 25 удара за победа на Уинипег Джетс с 2:1 срещу Чикаго Блекхоукс. Канадският център записа още един гол в края на редовното време, когато изравни резултата.

Победното попадение бе под номер 300 в кариерата на Шайфели, който се възползва от асистенция на Кайл Конър. За Чикаго точен бе Райън Донато.

Морган Фрост вкара в петия рунд на дузпите и гостуващият Филаделфия Флайърс надви Ванкувър Канъкс с 3:2 в първия си мач за новия сезон в НХЛ. Тайсън Форстър и Кам Йорк бяха точни за Флайърс в редовното време, а Самуел Ерсон отрази 24 удара и три дузпи на Канъкс.

Нилс Хогландер и Теди Блугър вкараха головете за Ванкувър, който започна сезона с две поредни домакинства.

Първата офанзивна линия завърши с шест точки при победа на Вегас Голдън Найтс с 4:3 срещу Сейнт Луис. Джак Айхел и Иван Барбашов записаха по едно попадение и една асистенция, а Марк Стоун направи два голови паса за успеха на отбора.

Павел Бухневич завърши с два гола и една асистенция за Блус, които са с баланс 2-1-0 в серията си от три поредни гостувания на старта на сезона.