НОВИНИ

Община Пловдив оповести пълните подкрепящи мерки за малкия и средния бизнес и независимите творци

Снимка:
bnt avatar logo
от БНТ
18:00, 23.04.2020
Чете се за: 00:48 мин.
Регионални

Помощните мерки бяха одобрени от Общинския съвет на 9 април и вече са в сила, а днес са публикувани и заповедите, които регламентират тяхното изпълнение.


Ето и облекченията за бизнеса:

1. Община Пловдив освобождава от такси за тротоарно право търговски обекти и заведения, затворени със заповед на министъра на здравеопазването за времето на извънредното положение.

2. Търговци и наематели на общински имоти, които попадат в обхвата на заповедта на министъра на здравеопазването за въвеждане на извънредното положение, ще бъдат освободени от наем за времето, през което са били затворени.

3. Заведения, които ползват под наем общински паркинг ще бъдат освободени от плащането му за времето, в което не работят, считано за времето на извънредното положение.

4. Два месеца отсрочка получават пловдивчани за плащане на първата вноска за такса смет. Вместо до 30 април тя ще се дължи до 30 юни. Втората вноска трябва да се заплати до 2 ноември 2020 г. С два месеца е удължен и срокът за ползване на 5% отстъпка при плащане на цялата дължима сума за данък сгради и данък МПС. Тази отстъпка може да се ползва до 30 юни.


Ето и възможностите за независимите пловдивски творци, за които БНТ вече съобщи:

Създаден е Кризисен фонд в размер на 100 000 лв. Независимите пловдивски творци от всички сфери на културата могат да кандидатстват за еднократна безвъзмездна помощ от 1000 лева

"ОНЛАЙН СЦЕНА - ПЛОВДИВ“ е най-новата антикризисна мярка в подкрепа дейността на пловдивските творци. Тя е само за събития, които могат да се реализират и проведат онлайн.

Свали приложението BNТ News
google play badge
Свали приложението BNТ News
app store badge
Топ 24
Най-четени
Има задържани за побоя над журналиста Слави Ангелов (ОБОБЩЕНИЕ)
Има задържани за побоя над журналиста Слави Ангелов (ОБОБЩЕНИЕ)
СЗО: Пушачите прекарват по-тежко COVID-19
СЗО: Пушачите прекарват по-тежко COVID-19