Под надзора на Окръжна прокуратура–Стара Загора продължават да се извършват следствени действия по образувано досъдебно производство за това, че на 11.03.2020 г., в Завод № 4 на „Арсенал“ АД, находящ се в гр.Мъглиж, обл. Стара Загора, е унищожено чрез взрив чуждо имущество – производствени сгради, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.
Разследването е възложено от Главен прокурор на екип от следователи от Националната следствена служба поради особена фактическа и правна сложност.
До момента са извършени огледи на местопроизшествие, разпити на свидетели, като днес се извършват допълнителни огледи и разпити. Предстои да бъдат изискани документи и назначени съответните експертизи.
Пострадали са общо 6 лица, от които две лица са настанени в болница за лечение.
За осигуряване на безопасност на работещите, заводът е затворен и в него не се извършва дейност.
Олег Невзоров е разпитан като свидетел за незаконното строителство в Баба Алино
Левент Мемиш е назначен за заместник-министър на икономиката, инвестициите и индустрията
Столичната община няма да допусне строежа на 215-метровия небостъргач на бул. "Черни връх"
Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи