Според бившият заместник-изпълнителен директор на БФС "твърде много хора с тежки интелектуални дефицити взимат решенията" във федерацията.
Помниш ли този ден? Дебютът на Илиан Илиев, равенството с Унгария, протестите около стадиона, водното оръдие, оставките, Конгресът, който последва. Мач като никой друг.
365 дни не са чак толкова много за генерални изводи, но все пак в каква посока пое футболът и националният отбор?
"Има стабилизиране на отбора и пропадането спря. От години си казваме, че по-зле не може да стане, но винаги може по-зле. Под ръководството на Илиан Илиев има някаква стабилност. Няма кой знае какво подобрение на играта. Резултатите са значително по-позитивни. Не сме застрашени от изпадане в Лига D, което дава основание за оптимизъм", сподели Павел Колев в интервю за БНТ.
Бившият заместник-изпълнителен директор на Българския футболен съюз (БФС) се опасява, че цяло едно поколение ще загуби интерес към футбола, ако ръководството на футболната не вземе правилните решения в близко бъдеще.
"Рано е да говорим за съществена промяна в политиката на БФС. От посланията, които чувам като страничен наблюдател, няма и да се случи, докато не се задействат други фактори, свързани с политическата обстановка в страната. Рискуваме да останем без интерес към футбола, особено при младите. Най-големият проблем в БФС е, че твърде много хора с тежки интелектуални дефицити взимат решенията. Там има хора, които имат капацитет. Харесвам екипа, който се е формирал около новия президент, но от личен опит знам, че те няма да взимат решенията. Необходимо е тотално пренаписване на нормативните документи на БФС. Не го виждам на този етап", смята той.
Вижте цялото интервю във видеото.