Петима олимпийци ще ни представят във вторник в Пекин

какви медали получават победителите пекин
05:10, 15.02.2022

Петима български състезатели ще представят страната ни днес, 15 февруари, на Олимпийските игри в Пекин. Те ще бъдат в два вида спорт – биатлон и фигурно пързаляне.

В 8.30 часа ще стартира щафетата при мъжете 4х7.5 километра в биатлона. Нашият тим е съставен от Благой Тодев, Владимир Илиев, Димитър Герджиков и Антон Синапов.

В 12.00 часа започва кратката програма при жените по фигурно пързаляне. Нашата състезателка Александра Фейгин е с 15 стартов номер. Тя трябва да влезе в топ 25 (Международният олимпийски комитет позволи да бъдат 25 фигуристки, а не 24, ако Камила Валиева успее да се класира напред), за да участва и във волната програма, която е насрочена за четвъртък.

Българското участие ще можете да гледате на живо по БНТ 3, както и онлайн в спортната секция на bntnews.bg.

Чете се за: 03:45 мин.
Шаби Алонсо: Готови сме за финала срещу Аталанта, очаквам великолепна атмосфера на стадиона в Дъблин
Чете се за: 00:47 мин.
Канада надигра домакина Чехия след продължение на световното първенство по хокей на лед
Чете се за: 03:02 мин.
БНТ представя ансамбъла по художествена гимнастика в поредицата "Спортните таланти на България"
20:45, 21.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Лидерът в генералното класиране Тадей Погачар записа пета етапна победа в обиколката на Италия
20:10, 21.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Двама българи продължават на репешажите на еврошампионата по борба до 23 години в Баку
19:28, 21.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.