Българите допуснаха загуби на двойки.
Българските състезатели претърпяха поражения във втория ден на европейското първенство по бадминтон за мъже и жени в испанския град Уелва.
На двойки мъже Иван Русев и Илиян Стойнов загубиха от представителите на домакините Алберто Пералс и Якобо Фернандес с 20:22, 21:11, 11: 21 за 56 минути.
На двойки жени Цветина Попиванова и Михаела Чепишева отстъпиха пред Фиона Халберг и Елин Йолинг (Швеция) с 16:21, 13:21 за 33 минути.
Утре предстоят срещите от втория кръг на единично жени на Стефани Стоева срещу София Нобъл (Ирландия) и на 20-годишната Калояна Налбантова срещу Рейчъл Сугдън (Шотландия).
Защитаващите титлата си от миналата година на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева са поставени под №1 в основната схема, почиват на старта и утре ще започват участието си в надпреварата.
Световната гимнастика въведе по-строги правила за поведението на почетната стълбичка
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?