В катедралния храм "Александър Невски" се проведе Празничното богослужение по случай Вход Господен в Йерусалим /Цветница/. То бе оглавено от българския патриарх Неофит в съслужение със Западно и Средноевропейския митрополит Антоний и Мелнишкия епископ Герасим.
Тази година във връзка с ограничението на заразата от коронавирус, Българската патриаршия не раздава върба и цветя.
Миряните, посещаващи храма, задължително трябва да ползват предпазни маски, както и да спазват регламентираното разстояние.
Специални молитвени прошения бяха добавени към Светата литургия по повод избавлението от опасността от сегашната епидемия.
БНТ призовава да останете вкъщи и да гледате празничните служби от дома си!
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"