Министър председателят Кирил Петков съобщи, че руски дипломати координират хибридни атаки в България. Изказването е във връзка с изгонените в петък 10 служители на руското посолство у нас, а информацията е дошла до премиера от българските служби.
"Аз мога да поздравя нашите служби, че си бяха направили много добре домашното и знаеха точно какви действия правят и неслучайно са избрани точно тези хора. Това, което виждаме напоследък. Всички тези хибридни атаки, ми някой ги управлява и менажира. Не може да имаме шпиони на друга държава, които да работят срещу интересите на нашата. Ние сме си България, България трябва да си гледа интересите. И да, ако някоя страна се опитва да прави нейната си политика през шпиони в нашата страна. Това не е допустимо. Съжалявам!", заяви Кирил Петков.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души