С четири гола Кевин де Бройне отново даде преднина на Ман Сити пред Ливърпул

Кевин де Бройне
07:43, 12.05.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Отборът на Манчестър Сити отново излезе с три точки пред преследвача за титлата Ливърпул. „Гражданите“ се наложиха с категоричното 5:1 като гост на Уулвърхемптън в мач от 36-ия кръг на Висшата лига.

Манчестър Сити докосва трофея с 89 точки на върха, а Ливърпул е с 86.

Зашеметяващите четири гола реализира Кевин де Бройне. Отборът на Пеп Гуардиола сега се нуждае само от четири точки от последните си два мача, за да си гарантира, че ще завърши пред Ливърпул и ще спечели четвъртата си титла за пет сезона.

Де Бройне отбеляза 19 гола във всички турнири за Манчестър Сити през тази кампания - най-добрият му голмайсторски сезон, откакто се присъедини към клуба през 2015 година.

Белгийският национал оформи хеттрик още преди почивката, а след това в 60-ата минута вкара и четвърти гол за 4:1. Последното попадение за „гражданите“ беше дело на Рахийм Стърлинг в 84-ата минута.

Попадението за „вълците“ отиде на сметката на Леандер Дендонкер през първото полувреме.

Единственото безпокойство, предизвикано у Гуардиола в този мач, беше видът на Аймерик Лапорт и Фернандиньо, които трябваше да бъдат заменени заради контузии през второто полувреме.

Отборът на Уулвърхемптън беше без треньора си Бруно Лейдж, заради положителна проба за COVID-19. Тимът му продължава да таи надежди за евротурнирите, след като заема 8-о място с 50 точки.