Швейцарецът Беат Фойц триумфира в спускането в Пекин

Беат Фойц
08:00, 07.02.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Швейцарецът Беат Фойц спечели златния медал в спускането на Олимпийските игри в Пекин.

33-годишният състезател финишира с време 1:42.69 минути, за да триумфира в дисциплината. Той остави зад себе си Йоан Кларе от Франция, който изостана с 10 стотни.

Австриецът Матиас Майер, който е двукратен олимпийски шампион, се окичи с бронзовото отличие след спускането на писта „Скалата“, преминавайки финалната линия с 16 стотни зад победителя.

„Невероятно е, имам много щастливи моменти в кариерата, но този е един от най-добрите, невероятно е“, заяви Беат Фойц след състезанието.

Кетил Омод Килде от Норвегия, сочен за един от фаворитите, завърши пети.

Швейцарецът спечели сребърен медал в Супер-Г и бронзов е спускането на Олимпийските игри през 2018 година.

Спускането в Пекин се проведе с ден закъснение, след като стартът вчера беше отложен заради силен вятър.

Чете се за: 01:12 мин.
Калейн временно е на втора позиция в квалификацията на Европейската купа, Николова е трета
Чете се за: 02:07 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
12:25, 03.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Спортни новини 03.05.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 03.05.2024
Альоша Илиев стана носител на пояса "Васил и Георги Илиеви" в 28-о издание на едноименния турнир по класическа борба
11:45, 03.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
БНТ 3 ще излъчи олимпийската квалификация по борба в Истанбул от 9 до 12 май
11:20, 03.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Калейн поведе в квалификациите на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, Николова е втора до момента
10:46, 03.05.2024