19-годишният швейцарски пилот от Мото 3 Джейсън Дупаскер почина от нараняванията си, получени при вчерашната катастрофа по време на квалификацията за Гран при на Италия на пистата Мугело.

Дупаскер падна от своя мотор и след това бе ударен от друг мотор, докато се плъзгаше по пистата, след което бе откаран с хеликоптер в болница във Флоренция, но днес е починал.

"Въпреки всички опити на медиците на Мото ГП и всички други, които положиха грижи за Дупаскер, за съжаление, той днес почина от нараняванията си", съобщиха днес от Мото ГП.

"От името на цялото семейство на Мото ГП, изпращаме нашата любов към отбора, семейството и близките на Дупаскер. Много ще ни липсваш, Джейсън".

Дупаскер е неколкократен шампион на Швейцария в Супермото, преди да направи своя дебют в Мото 3 през 2020 година. От началото на сезона той бе спечелил 27 точки от първите пет старта и заемаше десето място в класирането при пилотите.

Младият швейцарец бе третиран на пистата повече от 30 минути от парамедиците на Мото ГП, преди да бъде транспортиран в болница Кареджи.

Николай Костов: Готови сме да прекъснем серията от загуби
19:49, 19.04.2024
Чете се за: 04:00 мин.
Тодор Михалев се класира за финала на Световната купа по модерен петобой в Анкара
18:47, 19.04.2024
Антонина Зетова: Целта ни е да сме в шестицата, за да играем и на световното първенство догодина
18:30, 19.04.2024
Каспер Рууд е на полуфинал на тенис турнира в Барселона
18:24, 19.04.2024
Баскетболистките на Рилски спортист спечелиха бронзовите медали в женското първенство на България
18:12, 19.04.2024
Рами Киуан е четвъртфиналист на европейския шампионат по бокс в Белград
18:06, 19.04.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Валентина Георгиева завоюва бронзов медал на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Доха
18:04, 19.04.2024
Чете се за: 00:57 мин.