НОВИНИ

Станислав Генчев: До трансфера ми в Левски се стигна благодарение на Наско Сираков

Старши треньорът на Левски сподели за клубния подкаст, че настоящият собственик на клуба го е довел на "Герена" не само като треньор, а и като играч.

Станислав Генчев
Снимка: Startphoto.bg
bnt avatar logo
от БНТ
17:37, 03.10.2024
Чете се за: 04:27 мин.
Спорт
Слушай новината

Настойчивостта на Наско Сираков е довела Станислав Генчев в Левски не само като треньор, а и като футболист, разкри бившият халф на "сините" по време на подкаста "Гласът на Левски". Той си спомни, че тогавашният изпълнителен директор на Левски и настоящ собственик лично го е издирил в дома му в Дряново на 18-годишна възраст, за да го убеди да избере "сините" пред офертите на ЦСКА и Литекс.

Специалистът бе привлечен от Сираков и като треньор. Той имаше действащ договор с Крумовград, но собственикът на "сините" не се отказа и треньорът пристигна на "Герена" през лятото.

"В Левски пристигнах на 18. До трансфера се стигна благодарение на Наско Сираков. Тогава бях част от юношеския национален отбор и играех силно, въпреки че бях в трета дивизия. Изведнъж се появиха оферти от ЦСКА, Левски и Литекс - трите водещи отбора. Наско Сираков дойде в Дряново, намери ме вкъщи и ме убеди да подпиша с Левски. Аз винаги съм спазвал един принцип - винаги подписвам с този отбор, който ме желае най-силно, а Наско Сиркаов ми показа точно това", заяви Генчев по време на подкаста "Гласът на Левски".

"В началото адаптацията ми бе доста трудна, защото идвах от трета дивизия, а попаднах в съблекалня с футболисти, които съм гледал само по телевизията. Футболисти с качества, големи цели и его. Това много ми помогна, тъй като от ранна възраст се научих да се боря. В Левски никой не те оставяше да заемеш неговото място", разкри бившият халф.

"Още с идването ми бях в една стая със Захари Сираков. След като той си тръгна, бях в една стая с Митко Иванков. Това са хората, които най-много ми помагаха, но като цяло всеки един в съблекалнята го правеше. Стараеха се да ми помогнат на мен, за да мога аз да помагам на отбора. Спомням си как, когато започнеше първенството, всеки бе уверен, че ще станем шампиони. Това самочувствие зареждаше всички. Гледах ги и се учех какво правят. Това са хубави моменти, с приятни емоции, приятелства и победи", добави той.

"В Левски съм работил и с изключително качествени треньори. Всички бяха големи мотиватори и изстискваха максимума от футболистите. Държаха и на дисциплината. Тактическите и физическите упражнения се промениха и не мога да кажа, че сега мога да използвам нещо от тези методи, но общите неща са мотивацията и дисциплината", каза още старши треньорът на "сините".

Генчев си припомни и любимите му мачове в кариерата в Левски, а номер 1 е легендарен сред феновете - 1:0 на "Армията" и моментът, в който 165-сантиметровият Мануел Мендоса надскочи защитник на "червените" и се разписа в добавеното време. Генчев асистира за този гол.

"Любимият ми мач бе победата с 1:0 за Купата срещу ЦСКА на "Българска армия". Тогава прехвърлих вратаря на ЦСКА Стоян Колев и Мендоса отбеляза победния гол. Бихме 1:0, след това ги отстранихме и стигнахме до финал, който спечелихме. Тогава всички очакваха ЦСКА да ни разгроми. Другият ми любим мач е срещу Галатасарай. Четири дни преди това победихме Берое, аз вкарах гол и Люпко Петрович ми каза да се стягам за титуляр. Изиграх силен мач, но изпуснах няколко гола и загубихме с 1:2. Тогава обаче Галатасарай бяха спечелили Лига Европа - много качествен отбор, който малко не ни достигна да отстраним пред пълен стадион", заяви Станислав Генчев.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

Свали приложението BNТ News
google play badge
Свали приложението BNТ News
app store badge
Топ 24
Най-четени
Румен Радев удостои с Почетен знак на президента историците проф. Георги Николов и проф. Петер Шрайнер
Румен Радев удостои с Почетен знак на президента историците проф. Георги Николов и проф. Петер Шрайнер
Онази шегаджийка - съдбата
Онази шегаджийка - съдбата