ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Модната легенда Джорджо Армани почина на 91 години
Чете се за: 01:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Светът потъна в скръб: Покоите на папа Франциск бяха запечатани

Чете се за: 01:17 мин.
По света

С червена панделка и восъчен печат бяха затворени вратите на Апостолическия дворец

Снимка: БТА
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Папските покои във Ватикана бяха запечатани. С червена панделка и восъчен печат бяха затворени вратите на Апостолическия дворец.

Това е официалната резиденция главата на Римокатолическата църква. Папа Франциск живееше в апартамент във ватиканската къща за гости "Санта Марта". Процедурата по запечатването беше проследена от кардинал Кевин Фарел.

Той е назначеният от папата кардинал-камерлинг. Постът има специални и изключително важни функции в периода между смъртта на папата и избирането на нов.

През този отрязък от време кардинал-камерлинг официално констатира смъртта на Светия отец, организира погребението му и управлява всички текущи дела на Католическата църква.

снимки: БТА

От Ватикана официално потвърдиха, че причина за смъртта на Папа Франциск е инсулт, последван от необратима сърдечна недостатъчност.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?