Шефът на екипа на Мерцедес във Формула 1 Тото Волф е набелязал четирима пилоти за заместници на седемкратния световен шампион Люис Хамилтън, който ще напусне екипа в края на сезона.
Пред изданието "planetf1.com" Волф разкри, че в тази група попада и актуалния първенец на планетата Макс Верстапен, но беше категоричен, че окончателно решение няма да бъде взето в "през следващите седмици или месеци".
"Това решение няма да бъде взето през следващите седмици или месеци. Искам да следя ситуацията на пилотния пазар. Верстапен? Да, мисля и за него, вижда се от нивото на изявите му. Но не бих искал да омаловажавам шансовете на другите", коментира австрийският ръководител на екипа на Мерцедес.
Според различни информации сред основните кандидати за второто пилотско място в Мерцедес освен Макс Верстапен са двукратният световен шампион Фернандо Алонсо и испанецът Карлос Сайнц, на чието място във Ферари ще седне Люис Хамилтън през 2025 година.
В пространството витае и името на 18-годишния италианец Андреа Кими Антонели, който през този сезон кара във Формула 2, където след първите три кръга заема 9-о място в подреждането с 24 точки.
Илияна Йотова: Всяка форма на насилие срещу политически лидери, демократични институции и граждани е категорично недопустима
Вълна от подкрепа от световните лидери за Доналд Тръмп след опита за покушение
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров