В Пловдив е обявена грипна епидемия, а учениците преминават към онлайн обучение от 28 януари до 6 февруари. Решението е взето заради рязкото увеличение на заболелите от грип и остри респираторни инфекции.
Само за седмица броят на случаите е скочил от 150 на 225 на 10 000 души, като е преминат критичният праг от 210 болни на 10 000 души население.
Заради епидемията се въвеждат и допълнителни мерки. Преустановяват се свижданията в болниците, както и профилактичните прегледи и имунизациите, за да се ограничи разпространението на вируса.
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас