13:34, 18.08.2022
Чете се за: 01:47 мин.
весела лечева срещна националния отбор шахмат жени

Министърът на младежта и спорта Весела Лечева прие националния отбор по шахмат за жени, който се завърна от олимпиада в Ченай, Индия.

Младият български тим със селекционер Петър Арнаудов и в състав Нургюл Салимова, Гергана Пейчева, Белослава Кръстева, Габриела Антова и Виктория Радева завърши турнира със седем победи, две равенства и две загуби и зае престижното 9-о място в крайното класиране.

„Поздравявам ви за успешното представяне. То е плод не само на вашия талант, но и на всекидневните усилия, които полагате, за да сте в добра форма и подготвени на световно ниво“, каза Лечева по време на срещата си с шахматистките.

Тя добави, че проблемите около управлението на българския шахмат не трябва да отнемат възможността за реализация и развитие на състезателите.

Треньорът Петър Арнаудов подчерта, че в момента България има много талантливо поколение от шахматистки, а силната конкуренция помежду им ще доведе до още по-впечатляващи резултати.
На женския ни тим по шахмат предстои участие на Европейското първенство в Чехия, а Лечева пожела успех на момичетата и техния щаб.

Чете се за: 01:42 мин.
България с бронз на СК по спортна гимнастика в Унгария и с още 4 медала от МТ в Румъния
19:25, 02.10.2022 (обновена)
Чете се за: 02:15 мин.
Рафаел Матос и Давид Вега Ернандес спечелиха надпреварата на двойки на Sofia Open 2022
19:21, 02.10.2022
Чете се за: 02:30 мин.
България завърши с четири медала на Балканиадата по джудо за младежи и девойки до 21 години
19:17, 02.10.2022