Виктория Томова се класира за втория кръг на Уимбълдън

виктория томова класира втория кръг уимбълдън
Снимка: БФ Тенис
15:58, 28.06.2022

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова се класира за втория кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Томова победи със 7-5, 3-6, 7-5 австралийката Даря Савил. Срещата продължи 2 часа и 42 минути.

27-годишната Томова е 112-а в световната ранглиста в момента, а 28-годишната Савил е 98-а в класацията на УТА. Във втория кръг Вики ще играе срещу поставената под №5 Мария Сакари (Гърция).

Българката пропусна четири сетбола в първата част, но успя да я спечели със 7-5. Вики проби още в първия гейм на мача. При 5-3 Томова пропусна два сетбола на сервис на Савил, а при 5-4 пропусна още два при собствено подаване. Това обаче не пречупи българката и тя проби отново за 6-5. След това

Вики затвори първата част в своя полза с гейм на нула.

Томова стигна първа до пробив и във втората част за 2-1, но веднага допусна рибрейк. Савил отново проби за 5-3, а след това изравни сетовете на собствен сервис.

Родната тенисистка поведе с 5-2 в третата решителна част, но допусна изравняване за 5-5. Вики показа характер и спечели следващите два гейма, а с това и мача.

Екипът на "Следите остават" даде показания за нападението пред прокуратурата в Сърбия