Янакиев и Глушкова спечелиха титлите на сингъл на Държавното първенство по тенис

Георги Дончев Николай Пръвчев Милен Янакиев Денислава Глушкова Вардан Манукян Изабел Кузманова
Снимка: Българска федерация по тенис
14:43, 26.02.2023

Милен Янакиев и Денислава Глушкова спечелиха титлите на сингъл на Държавното лично първенство по тенис в зала в Благоевград.

Поставеният под №4 при мъжете Янакиев победи на финала 18-годишния квалификант Вардан Манукян с 4:6, 6:4, 6:3.

Водачката в схемата при жените Денислава Глушкова спечели срещу №4 Изабел Кузманова с 6:4, 6:4 и триумфира с трофея след четири победи без загубен сет.

Наградите на победителите връчиха бившите генерални секретари на Българската федерация по тенис Георги Дончев и Николай Пръвчев.

От Tennis club Jewelry пък връчиха специални награди всички шампиони на сингъл и на двойки. Благодарение на партньорството между Българска федерация по тенис и Tennis club Jewelry всички шампиони през тази година от Държавните първенства на закрито и открито ще получават бижута с тенис мотиви.

Състезанието с награден фонд от 6 хиляди лева се проведе в залата на Югозападен университет „Неофит Рилски".