Йосиф Миладинов завърши на осмо място на 100 м. бътерфлай на световното първенство по плуване в Доха

йосиф миладинов завърши бътерфлай световното плуване доха
Снимка: bgswim.com
18:46, 17.02.2024

Йосиф Миладинов финишира осми във финала на 100 метра бътерфлай на световното първенство по плуване в Доха, което БНТ 3 излъчва НА ЖИВО.

Българинът даде време 51.73 секунди и не успя да се приближи до личното си постижение 50.93, което е и национален рекорд.

Шампион стана португалецът Диого Матош Рибейро с 51.17 и нов национален рекорд на страната си. Втори е Симон Бухер от Австрия с 51.28, а трети - Якуб Майерски от Полша с 51.32.

Миладинов, финалист в тази дисциплина на Олимпийските игри в Токио 2020, за първи път плува във финал на 100 бътерфлай на световно първенство. Той вече има покрит олимпийски норматив "А" за участие на Игрите в Париж 2024.

Йосиф Миладинов е първият български плувец с участие във финали на всички големи форуми - олимпийски игри, световно и европейско първенство. Той е европейски вицешампион на 100 метра бътерфлай от Будапеща 2021.

Прякото предаване по БНТ 3 и на сайта ни от Доха продължава!

Габриела Георгиева пред БНТ: Бях близо до отказване, но сега трудът ми се възнаграждава (ВИДЕО)