По заповед на кмета инж. Румен Томов и с решение на Кризисния щаб в Община Благоевград, във връзка с усложняващата се епидемична обстановката, свързана с разпространението на коронавирус в страната, се забранява струпването на хора в парковете и градинките, както и събирането на повече от двама възрастни хора на открити и закрити места.
Забранява се достъпът и ползването на детски и спортни площадки, на беседките и междублоковите пространства, както и дворовете на училища и детските градини.
Мярката важи от днес, 19 март. Екипи от община Благоевград, ще следят за спазване на разпореждането. Всички домоуправители се задължават да предприемат действия за организиране на засилена дезинфекция на общите части на сградите.
Община Благоевград въвежда допълнителни противоепидемични мерки за овладяване на разпространението на коронавируса. Кметовете и кметски наместници на 21-те населени места на територията на община Благоевград са запознати с разпореждането.
Румен Христов: Ще бъде по-сериозен проблем ако поставяме под съмнение европейският курс на страната
Собственици на апартаменти в комплекс край Царево се оплакват от липса на вода и ограничен достъп до имотите си
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Румен Христов: Ще бъде по-сериозен проблем ако поставяме под съмнение европейският курс на страната
След стрелбата на плаж „Кабакум“: Какво е състоянието на пострадалите мъже?
Втора среща ЕС - Молдова: Фокус върху реформите и върховенството на закона