38-годишен жител на шуменското село Мировци е задържан за незаконна продажба на културно-исторически ценности, съобщиха от пресцентъра на МВР. Арестът е извършен след разследване и поведена на 5 март специализирана операция.
Мъжът е пътувал в лек автомобил, шофиран от 28-годишен от с. Църквица. Колата била спряна за проверка на бул. „Ломско шосе“ в София. В хода на предприетите процесуално-следствени действия, в автомобила са намерени и иззети 4 старинни икони. Според експерти, те са от епохата на 18-19 век и са творение на Тревненската школа. Според първоначалната информация, 38-годишният мъж е имал намерение да продаде културно-историческите ценности в София.
След доклад на събраните материали в Софийска градска прокуратура, той е привлечен като обвиняем. Наложена му е мярка „парична гаранция“ в размер на 500 лева.