ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Защо Манчини смени вратарите си в 89-ата минута срещу Уелс?

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:27 мин.
Спорт
Салваторе Сиригу и Донарума
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Селекционерът на Италия Роберто Манчини внесе яснота защо е предприел изненадващата смяна на вратарите в мача срещу Уелс от Група А на Евро 2020 (1:0). „Скуадра адзура“ водеше в резултата с 1:0, когато треньорът реши да замени титулярния страж Джанлуиджи Донарума с резервата Салваторе Сиригу при това в 89-ата минута.

Тимът на Италия вече си беше осигурил място в Топ 16 на Евро 2020, а и по всичко личеше, че ще спечели срещата с „драконите“. Подобна смяна на вратарите е много рядко срещана в света на съвременния футбол.

Основната причина за решението на Роберто Манчини се крие в самия него. Треньорът беше единственият член на националния отбор на Италия през 1990 година, когато не записа нито една минута на терена на Световното първенство. Това според специалиста е най-голямото разочарование в кариерата му на футболист.

Затова Роберто Манчини дава шанс и на резервните играчи, когато случващото се на терена го позволява.

До този момент само третият вратар в настоящия отбор на Италия Алекс Мерет не се е появявал в игра на Евро 2020.

Свързани статии:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?