100 учители от детските градини в Благоевград не са получили осем процентното увеличение на заплатите, което е гарантирано от анекса към Колективния трудов договор за системата на народната просвета.
От Община Благоевград са категорични, че не могат да си позволят увеличението, защото е намалено държавното финансиране, тъй като децата са по- малко с 98 спрямо миналата година. Общинското ръководство е взело решение да не се съкращават учители, за това парите заобещаното от държавата увеличение на заплатите да не стигат. Учителите от 11 детски градини, които не са получили обещания процент са категорични, че ще се борят за правата си. Те са изпратилиписмо до Министерството на образованието и науката и Министерството на финансите с настояване за спешна намеса в решаването на проблема.
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив