От 1 юли електроразпределителното дружество ЧЕЗ е длъжно да премине изцяло към едномесечно отчитане на тока за битовите абонати. Това заяви председателят на ДКЕВР Константин Шушулов късно снощи във Варна пред нашия репортер Валентина Крушкина.
Реакцията на Шушулов дойде в отговор на обявеното намерение от страна на ЧЕЗ наистина да започне едномесечно отчитане на потреблението на ток. По-рано от компанията обявиха, че това ще стане поетапно, като реално процесът окончателно ще приключи до началото на септември. Задочният спор между Шушулов и ЧЕЗ се разигра късно снощи часове преди откриването на Международния енергиен форум, който ще се проведе край Варна. На него ще бъдат дискутирани състоянието на енергетиката в България, както и с колко ще поевтинеят ток, парно и газ от първи юли.
http://infocenter.bnt.bg/
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?