Журито много трудно се справи с избирането на победителите в кастинга за водещ на "По света и у нас", защото те бяха много добри.Хачо Бояджиев, председател на журито: "От проведения кастинг за водещи на централната празнична емисия на Българската национална телевизия комисията избра за победители Константина Петрова и Искрен Донев. По силата на това решение тази вечер Константина и Искрен ще закрият централната новинарска емисия. Комисията предлага на ръководството на Дирекция "Информация" да следи развитието на следните участници в конкурса: Дилян Петров, Любляна Стоянова, Милен Костов, Теодора Василева и Габриела Андреева."
Журито много трудно се справи с избирането на победителите в кастинга за водещ на "По света и у нас", защото те бяха много добри. Председателят на журито Хачо Бодияджиев обяви имената на победителите:
Хачо Бояджиев: "От проведения кастинг за водещи на централната празнична емисия на Българската национална телевизия комисията избра за победители Константина Петрова и Искрен Донев. По силата на това решение тази вечер Константина и Искрен ще закрият централната новинарска емисия. Комисията предлага на ръководството на Дирекция "Информация" да следи развитието на следните участници в конкурса: Дилян Петров, Любляна Стоянова, Милен Костов, Теодора Василева и Габриела Андреева."
Константин Каменаров обяви името на избраника на зрителите, гласували на юбилейния сайт на БНТ за участниците в кастинга.
Константин Каменаров: "Имаме нещо, което много прилича на пряка демокрация - това се излъчваше на живо по интернет, а хората очевидно са гледали и очевидно те мислят по-различно от нас, защото избраха Криста от Добрич."
Константин Каменаров поздрави Криста и благодари на всички участници във финалния кръг от кастинга, защото човек трябва да притежава голяма смелост, за да застане пред камерите.
Криста беше специален гост в емисията на "По света и у нас" в 18.00 часа, която можете да видите тук.
Константина Петрова и Искрен Донев представиха победителя в конкурса за зрителски репортаж в централната юбилейна емисия на "По света и у нас".
Правителството осигури близо 25 млн. лева за "Топъл обяд" до септември 2026 г.