Медици от всички здравни заведения в Плевенска област излязоха на мълчалив протест срещу зачестилите посегателства върху лекари и сестри по време на работа. Конкретният повод за протестните действия е побоят, който беше нанесен на дежурния екип в Плевенската реанимация от близки на болна жена, както и физическото посегателство върху лекар от Враца.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг