Ръководството на президентството днес изглеждаше по-различно от обичайното.
Росен Плевнелиев - президент на Република България: "Държавата да е спокойна и народът, защото днес младите хора си превземат държавата."Ученици и студенти от цялата страна превзеха и президентската институция. Седемте момичета и момчета с най-високи постижения от различни олимпиади замениха главния секретар, съветниците на държавния глава и самия президент. На стола на Росен Плевнелиев без видимо притеснение се настани Нина Гаджева.
Нина Гаджева - ученичка в ПГ по туризъм "Д-р Васил Берон", Велико Търново: "Надявам се днес да успея да взема колкото се може повече от опита на г-н Плевнелиев и най-вече вдъхновение и мотивация."
Росен Плевнелиев - президент на Република България: "Със сигурност ще получим много свежи и добри идеи. Най-важното е обаче да чуем младите хора, а те имат много какво да кажат."Държавният глава изтъкна, че първият президент за един ден завършва престижна програма в Щатите. Пожела и на следващия си заместник успешна реализация. Президентът изрази и благодарност към младежите, че ще го отменят в момент, в който му предстои да напише речите си за изявлението му пред парламента утре и за визитата му във Великобритания през идната седмица.
Автор: Милена Кирова, Оператор: Любомир Цветков