ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Сотир Цацаров: Съдбата на КТБ не трябва да бъде финансова смърт

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:44 мин.
У нас

След два месеца мълчание главният прокурор Сотир Цацаров проговори за ситуацията в КТБ, провокиран от въпрос на репортер на БНТ в Мизия.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
След два месеца мълчание главният прокурор Сотир Цацаров проговори за ситуацията в КТБ, провокиран от въпрос на репортер на БНТ в Мизия. Според Цацаров вложителите не са виновни за кризата в банката и трябва да си получат парите в пълен размер след оздравяването й. Ето какво друго каза главния прокурор.
Сотир Цацаров, главен прокурор: Мисля, че може да се намери финансово решение за банката. Финансовото решение означава - виновните да носят последствията си. Вложителите не са виновни. Не са виновни нито вложителите, които имат влогове до 1000 лева, не са виновни нито вложителите, които имат влогове до 196 000 лева, не са виновни и вложителите, които имат над този размер. И понеже тази ситуация не е нормална и понеже в създаването на тази ненормална ситуация участие имат - държавата, политиците, държавните органи, е сега съдбата на банката не трябва да бъде финансова смърт. Така мисля аз. До известна степен държавата, а и всички ние, трябва да поемат отговорността затова, че проблемът с тази банка, понеже е криминален и понеже е била гледана под похлупак, ние не можем да обвиним хората затова, че те са решили, че след като държавата се грижи за този похлупак и сама крие отдолу своите скъпоценности, сега да им кажем вие сте виновни, щото не сте сметнали тази лихва.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?