Пет пъти по-ниска глоба ще трябва да плати "Международен панаир Пловдив" за рухналия през 2015 година хотел "Вероника" в курортен комплекс "Слънчев ден" край Варна. Едва 3000 лв е определената от магистратите сума за загубата на 4 човешки живота и за нанесените материални щети.
Инспекцията по труда беше наложила максималната глоба от 15 000 лева на възложителя, но той я обжалва в Районния съд във Варна, който отмени наказателното постановление. Според съдебния състав не възложителят, а наетият по разрушаването на 10-етажната сграда подизпълнител е трябвало да определи координатор по безопасността. Това мнение не се споделя от състава на Административния съд, според който отговорност за безопасните условия на труд носят повече лица. Сред тях е възложителят, който трябва да изисква, а съответните органи да контролират дали се спазват правилата за безопасен труд от проектанта и изпълнителя. Затова магистратите оставят в сила наказателното постановление на Инспекцията по труда, но размерът на глобата е смъкнат до 3000 лв. Решението на Административния съд е окончателно и не подлежи на обжалване.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите