ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

ГКПП Кулата-Промахон остава затворен

bnt avatar logo от Благородна Филевска
A+ A-
Чете се за: 00:34 мин.
У нас

Движението по всички пътища на Гърция днес е свободно. Стачните действия на земеделците вече затихват. Блокадите са вдигнати на повечето места. Единствено затворен остава граничният пункт при Промахон – Кулата.

гкпп кулата промахон остава затворен

Движението по всички пътища на Гърция днес е свободно. Стачните действия на земеделците вече затихват. Блокадите са вдигнати на повечето места. Единствено затворен остава граничният пункт при Промахон – Кулата.

Към земеделците, които блокират гранично-пропускателния пункт при Промахон вече се присъединиха и животновъди от окръг Серес. Рано тази сутрин стачкуващите отправиха „безкрайно” извинение към всички, които са затруднени от техните действия. Заявиха обаче, че ще продължат протестите си, докато не видят в личните си банкови сметки обещаните от правителството финансови помощи. При това условие оценките тук са, че въпросът с отварянето на пункта Кулата-Промахон ще се проточи до следващата седмица. Решение какво да правят понататък, стачкуващите няма да вземат, както се очакваше днес а на общо събрание в понеделник.
Другите два гранично-пропускателни пункта между Гърция и България Ексохи – Илинден и Орменио – Капитан Петко Войвода са отворени. Отворени са и пропускателните пунктове на границата с Македония и Турция.

http://infocenter.bnt.bg/

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?