Майките на близнаци и майките-редовни студентки да получават накуп допълнителните помощи, които им се изплащат през първата година след раждането. Това предвиждат промени в закона за семейните помощи за деца, внесени от депутати от тройната коалиция.
Майките на близнаци и майките-редовни студентки да получават накуп допълнителните помощи, които им се изплащат през първата година след раждането. Това предвиждат промени в закона за семейните помощи за деца, внесени от депутати от тройната коалиция. Сумата за близнаци ще е по 1200 лева на дете, а майките-студентки ще получават наведнъж по 2880 лева.
Хасан Адемов - председател на социалната комисия в НС: "Най-голямата потребност от финансов ресурс е в първите дни след раждането и тъкмо затова предложението, което сега правим, е еднократно да се даде цялата сума, която се дава за една година помощ по този закон."
Симона Велева: Проблемът не е в Конституцията, а в институциите и хората, които ги управляват
"Богатството, което трупам в ума си, само него ще занеса в небитието" – спомен за поетесата Надежда Захариева
Самолет "Спартан" транспортира петмесечно бебе за трансплантация на черен дроб в Рим
Справката на ГДБОП за придружителите на Делян Пеевски е внесена в парламента
Финансовите министри на ЕС решават за процедурата по прекомерен дефицит за България
Смъртоносни пожари в Испания: Европа търси спасение от жегите (СНИМКИ)